שאלות ותשובות

שאלה: מה זה 'אתרוג'?


תשובה: 'אתרוג' היא חטיבה ייחודית של מסלולי גלישה מיוחדים  לציבור החרדי. הטכנולוגיה פותחה על-ידי חברת 'אינטרנט רימון' המובילה את תחום ניהול התוכן בעולם.


שאלה: האם החברה גובה מחיר נוסף עבור הסינון?


תשובה: לא! הסינון הוא חלק בלתי נפרד מהשירות המרכזי של החברה – האינטרנט, וכך גם שירות אנטי ספאם שהינו חלק מחבילת הבסיס של כל לקוח שלנו, ואי אפשר לגלוש דרכנו ללא שירותי הסינון. מחירי חבילות הגלישה בחברה זולים מהמחירים שמציעות ספקיות האינטרנט האחרות לחבילות דומות.


שאלה: בשביל מה בעצם צריך סינון? אנחנו הרי אנשים בוגרים ויכולים לבחור במה לצפות ולשלוט בעצמנו!


תשובה: האינטרנט הוא כלי שכל עניינו הוא שהוא בלתי מוגבל. הוא כלי המכניס לתוך הבית והמשרד את כל המידע והתוכן שנמצא בעולם כולו ללא הבדל של מרחקים, ימים וגבולות.


האינטרנט אמנם מעשיר את משתמשיו בצורה יוצאת מן הכלל ומספק כמויות אינסופיות של מידע ותוכן. אך מצד שני טומן בחובו סכנות רבות ונוראיות שאין להם אח ורע בכל כלי טכנולוגי אחר. חלק גדול מאוד מהתוכן באינטרנט הוא תוכן שאינו מתאים לציבור שומר תורה ומצוות, והסכנה הגדולה היא שגם בגלישה תמימה ולא מכוונת ניתן להיתקל בתוכן בלתי ראוי זה שלא ברצון, ולפעמים בלחיצה שגויה אפשר להגיע לעברי פי פחת בצורה נוראית ביותר. על כן על פי הוראת כל גדולי ישראל אסור להשתמש בשירותי אינטרנט פרוץ ללא סינון קפדני ומדוקדק.


שאלה: אם כמות החומר באינטרנט הוא אינסופי והתוכן זורם אליו בכמויות אדירות בכל שנייה, אז איך אפשר בכל זאת לסנן את כל התוכן כל הזמן?


תשובה: הטכנולוגיה המתקדמת שפותחה על-ידי חברת "אינטרנט רימון" מאפשרת לסווג כל אתר לסיווג המתאים לו, וניתן לסווג אפילו דפים מסוימים או תמונות מסוימות בתוך האתר. כך, כל אתר שנכנס למערכת רימון פעם אחת – מיד מקבל סיווג קבוע, ומעתה ואילך יוחלט באיזה דרגת סינון ניתן יהיה לצפות באותו אתר. אתרים שלא מוכרים למערכת יהיו חסומים במסלולי אתרוג עד שיקבלו את הסיווג המתאים להם, תוך זמן קצר מבקשת האתר.  


שאלה: האם ניתן לחפש במנוע חיפוש כדוגמת 'גוגל'?


תשובה: בגלישה במסלולי אתרוג כל לקוח רואה בתוצאות החיפוש של גוגל רק את התוצאות מתוך האתרים המורשים במסלולי אתרוג.


שאלה: אם אני נתקל באתר שלדעתי הוא חסום בטעות. האם יש דרך לבקש את פתיחתו?


תשובה: בהחלט! עם הגיעך לאתר שאינו ראוי למסלולך תקבל על המסך "דף חסימה" ובו מודיעה החברה שאין באפשרותך לפתוח אתר זה לפי הגדרות המסלול שבחרת להתחבר אליו. בדף החסימה קיים לחצן מיוחד באמצעותו תוכל לבקש ולנמק את בקשתך למה האתר חסום בשגגה. בקשתך תיבחן על-ידי מחלקת בקרת התוכן של החברה ובתוך זמן קצר תקבל תשובה באמצעות הדואר האלקטרוני.


http://etrog.net.il/pics/rapidshare.png